Handball : HC Odorhei – HCM Constanţa (27-31)

Începând meciurile din cea de-a doua etapa a campionatului naţional de handball, returul, echipa HC Odorhei a întâlnit într-un meci foarte tensionat echipa constănţeană, HCM Constanţa. Meciul a debutat extrem de agresiv, fiind date două cartonaşe galbene jucătorilor constănţeni încă din primele 3 minute. Prima repriză a continuat să fie una foarte bună pentru HCM Constanţa, fiind la conducere pe toată durata acesteia. Cea de a doua repriză însă, a reprezentat şansa odorheienilor de a prelua conducerea, însă norocul n-a fost de partea acestora, sfârşind meciul la o diferenţă de doar 3 puncte.

La meci a fost prezent şi senatorul Verestoy Attila (preşedintele echipei HC Odorhei), Benedek Csaba(directorul echipei HC Odorhei), alături de reprezentanţi ai echipei constănţene. De partea acestora a fost şi galeria foarte activă, care a scandat “România” şi “Hoţii !!!” întregul meci reuşind a intensifica tensiunea deja existentă între suporteri.

Repriza I (13-15)

2:52 – HC Odorhei deschide scorul printr-un marcaj frumos
3:58 – HCM Constanţa introduce cel de-al doilea gol
7:01, 9:05 – Marcări ale echipei odorheiene în urma unor contraatacuri
-11:54, 15:11 – HCM Constanţa marchează cele două goluri ce le asigură conducerea
19:24 – Echipa odorheiană marchează de la 7metri
29:23, 29:38 – Ultimele două marcaje ale HC Odorhei din prima repriză

Repriza II (27-31)

3:09 – HCM Constanţa deschide scorul acestei reprize printr-un gol foarte frumos
4:05, 5:19, 5:55, 7:57, 8:50 – Marcări ale echipei odorheiene, recuperând câteva greşeli anterioare
9:21 – HCM Constanţa înscrie de la 7 metri
20:13 – HCM Constanţa marchează golul ce asigură diferenţa de 8 puncte faţă de echipa odorheiană
23:39 – HC Odorhei introduce în urma unui contraatac frumos
24:24 – Echipa constănţeană marchează în urma unei lovituri de la 9 metri
25:48 buying online viagra – Încercând a recupera, echipa odorheiană marchează, conducerea fiind tot preluată de constănţeni
29:55 – Ultimul gol al echipei constănţe, cu 5 secunde înainte de încheierea reprizei

Marcatorii echipei odorheiene: Lucsics, Matus, Mihalcea, Talas, Rusia, Daninfeld, Libert, Marcseta, Frăţilă

Marcatorii echipei constănţene: Csepreghi, Băiceanu, Mureşan, Sabou, Toma,Schuch

Scor final : 27-31 (HC Odorhei – HCM Constanţa)