Football : ACS Odorhei – CS Cluj (3-0)

Continuând seria meciurilor din cadrul campionatului naţional de fotbal, liga a 3-a, echipa gazdă ACS Odorhei întâlneşte echipa CS Cluj într-un meci foarte frumos, pus în umbră însă datorită ploii care a fost prezentă pe toată durata acestuia.

În prima repriză a meciului gazdele au debutat cu două goluri foarte furmoase realizate prin intermediul aceluiaş jucător, creeându-se un avantaj destul de mare menţinut pe tot parcursul primei jumătăţi.

În cea de a doua jumătate a meciului tensiunea în rândul jucătorilor clujeni s-a intensificat, dorind a recupere cele două goluri pierdute, fără niciun succes însă. La jumătatea acestei reprize echipa odorheiană marchează ultimul gol al meciului printr-un contraatac foarte rapid pe flancul drept.

Scorul final al meciului a fost de 3 – 0 pentru echipa ACS Odorhei, câştigând astfel încă 3 puncte în cadrul campioatului naţional de fotabal, liga a 3-a.