Challenge Cup : H.C. Odorhei – A.S.D. Albatro ( 26-22 )

Cel de-al doilea meci al campionatului “Challenge Cup” s-a disputat între echipa locală, HC Odorhei ( SZKC – Szekelyudvarhely KC ) şi echipa italiană ASD Albatro, fiind un meci destul de intens, atât sportiv cât şi emoţional, trezind puţină frică în ochii odorheienilor. Meciul însă a fost lipsit de evenimente speciale, cu excepţia cartonaşului galben dat antrenorului HC Odorhei din pricina comportamentului puţin neadecvat. Urmează grila fazelor importante de pe durata întreglui meci.

Repriza I

• 00:26 , 00:40 , 02:00 – Echipa italiană marchează primele trei goluri într-un ritm foarte alert, deţinând conducerea ;
  • 05:30 – Revenind la ritmul celorlalte meciuri, echipa odorheiană contraatacă marcând golul ;
  • 07:30 , 15:02 , 17:05 – Dorind a câştiga şi a rămâne la conducere, HC Odorhei marchează mai multe goluri reuşind a ridica publicul în picioare ;
  • 25:41 – În urma unor replici dure din partea ambelor echipe, scorul fiind egal pe durata a 10 minute, echipa italiană Bactrim marchează în poarta adversă ;
  • 29:32 – Ultimul gol al reprizei marcat de ASD Albatro. Scorul primel reprize fiind de 10 – 12 pentru echipa italiană.

• 20:51 – După un contraatac bine realizat ASD Albatro marchează în poarta adeversă ;
  • 23:00, 25:20, 26:03, 28:01, 29:03 – Ultimele goluri oficiale ale echipei odorheiene îi asigură victoria sigură.

Scorul final : 26-22 ( câştigătoare : HC Odorhei )