Challenge Cup : H.C. Odorhei – RK Konjuh Zivince (41-30)

Ultimul meci al Cupei Challenge din această etapă, s-a disputat astăzi, 11 octombrie 2009, între echipa gazdă HC Odorhei (SZKC – Szekelyudvarhely) şi cea bosniacă RK Konjuh Zivince. Meciul a fost unul foarte frumos, fiind activ, reuşind a ţine suporterii în picioare pe toată durata acestuia. Scorul a fost încă de la început foarte strâns, conducând pe rând ambele echipe, în special Cefadroxil pe durata primei reprize. Situaţia s-a schimbat total în a doua repriză, echipa odorheiană reuşind a conduce pe toată durata acesteia, relizând o victorie superbă. La meci a fost prezent si preşedintele echipei, senatorul Verestoy Attila, dând dovadă de un spirit de echipă puternic. Urmează o grilă informativă a celor mai importante faze de pe durata meciului.

• 27:51 – Sperând la o revenire, echipa bosniacă marchează ;
  • 29:50 – HC Odorhei introduce ultimul gol al acestei reprize, scorul devenind de 20 – 15 .

Repriza II (40-31)

• 03:39 – Echipa bosniacă în urma unor contraatacuri, marchează frumos ;
  • 06:06, 07:22, 08:07, 09:27, 11:06 – O serie nouă de atacuri foarte frumoase în care echipa odorheiană marchează ;
  • 15:59 – În urma unui contraatac al echipei bosniece, căpitanul echipei odorheiene lansează un atac marcând foarte frumos.
  • 16:31, 17:35, 18:24 – Echipa bosniacă marchează 3 goluri foarte frumoase ;
  • 21:26, 22:27, 27:52 – Ultimele goluri ale echipei odorheiene sunt marcate, reuşind a asigura victoria ;

Scorul final : 40 – 31 ( câştigând echipa gazdă, HC Odorhei )

*grila este strict informativă, nefiind introduce toate marcările şi toate atacurile echipelor.