Football : ACS Odorhei – CS Bihorul (3-0)

În cadrul noii etape a campionatului naţional de football, liga a 3-a, echipa odorheiană întâlneşte echipa CS Bihorul într-un meci aprig datorită condiţiilor existente dar şi datorită tensiunii creeate. Condiţiile meteo nu au fost favorabile şi astfel au existat accidentări destul de puternice, însă dorinţa de a câştiga meciul a suprimat orice durere.

Scorul a fost deschis în cea de a doua repriză de către echipa odorheiană, ACS Odorhei, în următoarele 20 de minute urmând a marca şi golurile decisive, încheind meciul cu scorul de 3-0, lucru iritant pentru adversari. În cadrul celei de-a doua viagra online prescription parte a meciului două cartonaşe galbene au frustrat câte un jucător din fiecare echipă, datorită faulturilor excesive şi accidentărilor creeate.

În urma acestui meci echipa odorheiană câştigă trei puncte în cadrul campionatului naţional, crescând două locuri, echipa bihoreană pierzând astfel punctele câştigate în cadrul meciului anterior.

Scor final : 3-0 (ACS Odorhei – CS Bihorul)