Fotbal : ACS Odorheiu Secuiesc – CS Marmaţia (3-0)

Continuând seria meciurilor din cadrul campionatului naţional de fotbal, liga a III-a, ACS Odorheiu Secuiesc a jucat astăzi pe terenul propriu meciul cu echipa maramureşeană, CS Marmaţia ’96. Fiind dezavantajaţi de condiţiile meteo, jucătorii au păstrat un ritm alert, meciul intensificându-se tot mai mult după fiecare minut. Echipa Ampicillin odorheiană a încheiat prima repriză cu două goluri marcate, cel de-al doilea prezentând o trăsătură aparte. Cea de-a doua jumătate a meciului a fost benefică maramureşenilor oferindu-le şansa de egalare, însă norocul a fost de partea echipei locale care în urma unei lovituri libere marchează un gol senzaţional. Meciul s-a încheiat cu scorul de 3-0 pentru ACS Odorheiu Secuiesc.