Fotbal : F.C. Budvar – Gloria Bistriţa (1- 3)

Astăzi s-a desfăşurat meciul de fotbal în liga a 3-a între echipa odorheiană F.C. Buvar şi echipa bistriţeană Gloria Bistriţa. Meciul s-a disputat pe terenul municipal al oraşului gazdă, Odorheiul Secuiesc, din păcate fiind disponibilă doar o tribună, cea de-a doua fiind în construcţie. Galeria a fost destul de bine pregătită ţinând cont ca a făcut parte din ambele tabere. Bine-întâlnitul limbaj al suporterilor a fost şi de această dată prezent, in fiecare dintre ei întâlnindu-se un “adevărat fotbalist”. La sfârşitul primei reprize scorul a fost de 1-1 ( Lazăr Ovidiu – Gloria Bistriţa, Barbey Csaba – FC Budvar ). A doua repriză a fost “repriza regină” pentru bistriţeni. Aceştia au marcat două goluri anulând şansa de a pierde meciul. Primul gol a fost dat de Buta Simion, iar cel de-al doilea de Vasilică Silviu. Scorul final a fost de 1 – 3 pentru buying acomplia Gloria Bistriţa !