Fotbal : ACS Odorheiu-Secuiesc – SC Voinţa Livezile (2-2)

Echipa odorheiană a jucat astăzi meciul de fotbal din liga a 3a a campionatului naţional împotriva echipei SC Voinţa Livezile disputat pe stadionul municipal al echipei gazdă (Odorheiu-Secuiesc). Meciul de fotbal a fost relativ lipsit de incidente cu excepţia a două faulturi puternice asupra echipei gazdă. Scorul a fost strâns de-a lungul ambelor etape, golurile decisive fiind marcate în minutul 90, respectiv 91 al meciului, cel de-al doilea fiind marcat datorită unui henţ realizat în careu ( de odorheieni ). Mai jos urmeză grija fazelor importante din meci realizate de mine pe parcursul acestuia.

• Echipa odorheiană este contraatacată pe flancul stâng în minutul 39, rezultând un atac direct al echipei gazdă fiind finalizat Trimox cu gol în minutul 42
  • Repriza este prelungită cu două minute, bistriţenii reuşind să egaleze în minutul 46. Repriza se încheie cu scorul de 1 la 1.

Repriza II

• Echipa odorheiană contraatacă pe flancul drept în minutul 5, atacul fiind repetat şi trei minute mai târziu când mingea trece foarte aproape de poartă.
  • Minutul 15 debutează cu un contraatac al odorheienilor fiind finalizat cu un fault asupra acestora la mai putin de 1 metru de careu. Şutul ulterior a fost un real eşec, declanşând un contraatac al bistriţenilor foarte puternic în minutul 17.
  • Încercările bistriţenilor sunt tot mai dese, contraatacând în minutul 25 creeând emoţii echipei gazde.
  • 15 minute mai târziu odorheienii declanşează cu un contraatac ce a fost alcătuit din mai multe faze, finalizând cu un gol în minutul 44.
  • Fiind prelungită repriza, în urma unui henţ al odorheienilor în careu, lovitura de 11 metri se transformă într-un gol sigur, scorul final fiind de 2 la 2.