Futsal : ACS Odorhei – CS Moldocor Piatra Neamţ (5-2)

Oraşul Odorheiu-Secuiesc Ceftin a fost gazdă a meciului de futsal din liga I, Campionatul Naţional, dintre echipa locală şi CS Moldocor Piatra Neamţ. Meciul s-a desfăşurat astăzi, 12 octombrie 2009, în sala de sport a oraşului gazdă, în condiţii foarte bune. Echipa odorheiană a început meciul într-un ritm altert, reuşind a marca primul gol în secunda 24 a primei reprize. Menţinând ritmul, în minutul 2, secunda 53, ACS Odorhei marchează încădată trezind emoţii în sufletele adversarilor. La jumătatea reprizei echipa odorheiană introduce cel de-al treilea gol, dând dovadă de un succes enorm.

În urma unui fault în minutul 12, un jucător al echipei moldovene primeşte un cartonaş galben, creeându-se tensiune în rândul echipei. 50 secunde mai târziu, în minutul 13, Moldocor Piatra Neamţ marchează primul gol al acesteia. Primind şansa unei lansări de la 7 metri, echipa moldoveană ratează milimetric, nimerind bara.

În repriza a doua scorul devine de 5-2 pentru echipa locală, aceasta având un real succes de-al lungul întregii seri.