Futsal : ACS Odorhei – CS United Galaţi (4-1)

Echipa odorheiană, ACS Odorheiu-Secuiesc a întâlnit astăzi echipa gălăţeană, CS United Galaţi în meciul de futsal al etapei a 16-a, reuşind a realiza un meci foarte frumos. Jocul a debutat cu un gol al echipei gazde în minutul al doilea, urmat de altul în minutul 15, preluând conducerea meciului.

În Brand Amoxil urma unui contraatac realizat pe flancul stâng, CS United Galaţi marchează primul său gol, scorul devenind 2-1 pentru ACS Odorhei. În repriza a doua, situaţia a continuat a rămâne în favoarea odorheienilor, marcând încă două goluri în minutele 9 şi 18. Meciul a fost unul destul de activ din punct de vedere al atacurilor către poartă şi a faulturilor excesive. Scor final : ACS Odorhei – CS United Galaţi (4-1).