Handbal: HC Odorhei – CSM Ploiești (27-27)

Cea de a noua etapă din campionatul național de handbal a adus echipele HC Odorhei și CSM Ploiești față în față într-un meci destul de puternic. Deși abia anul acesta a promovat în liga întâi, echipa CSM Ploiești și-a dovedit ambiția și puterea obținând un rezultat destul de bun, un egal în fața vicecampioanei.

Ambele echipe au fost la un nivel destul de ridicat, motiv pentru care scorul s-a apropiat extrem de mult spre finalul meciului. Prima repriză a fost dominată în totalitate de echipa odorheiană, reușind să aibă la un moment dat o diferență de peste 5 puncte.

Din păcate situația s-a schimbat radical după pauză, echipa adversă revenind în mult mai multă forță. Scorul final al meciului a fost de 27-27, ambele echipe câștigând un punct în cadrul clasamentului ligii naționale.