Handball : HC Odorhei – CS Dinamo (33-31)

În urma victoriei de la Satu-Mare, echipa HC Odorhei ( Szekelyudvarhely Kezilabda Club – SZKC ) întâlneşte Clubul Sportiv Dinamo într-un meci foarte tensionat, situaţia fiind instabilă până în ultimele secunde din cea de a doua repriză. În prima parte a meciului scorul a fost dominat de HC Odorhei realizând câteva atacuri foarte frumoase care au reuşit a creea tensiune în rândul dinamoviştilor.

În cea de a doua repriză însă situaţia a fost total diferită, echipa dinamovistă egalând HC Odorhei de foarte multe ori, reuşind chiar şi a se menţine cu 3 puncte peste scorul odorheienilor. Din păcate aceste momente de fericire au fost spulberate către finalul meciului echipa gazdă câştigând în urma unor marcări foarte reuşite către finalul reprizei. Mai jos urmează grila informativă a principalelor goluri ale meciului.

Repriza I (19-14)

• 2:33 – În urma unei aruncări de la 7 metri CS Dinamo deschide scorul primei reprize;
3:24, 4:13 – HC Odorhei marchează prin intermediul extremei stângi;
5:04, 6:25 – Golurile ale echipei dinamoviste egalând echipa gazdă;
8:18 – În urma unui contraatac pe flancul stâng CS Dinamo marchează;
9:43, 10:39 – Goluri ale echipei odorheiene ce îi asigură avantajul de două puncte;
11:38 – CS Dinamo marchează în urma unei lovituri libere;
13:20, 17:09, 18:10, 19:21, 20:06 – Marcări ale HC Odorhei diferenţa de punctaj mărindu-se considerabil;
21:21, 24:44 – Goluri ale echipei dinamoviste în urma unor contraatacuri realizate de acelaşi jucător;
27:30 – Ultima marcare a CS Dinamo din această repriză;

Repriza II (33-31)

• 0:40 – CS Dinamo deschide scorul celei de-a doua reprize;
3:34, 4:20 – Goluri ale echipei odorheiene în urma unor aruncări de la 7 metri;
6:13 – Marcare de la 7 metri a echipei dinamoviste;
9:24, 12:48, 14:19, 17:15, 18:15, 19:12, 20:08 – Marcări ale echipei odorheiene care o readuc la conducere, diferenţa creeată fiind de 2 puncte;
20:30, 22:09, 27:41, 28:16 – Ultimele goluri ale echipei dinamoviste, diferenţa de punctaj menţinându-se pierzând şansa de a câştiga meciul;

propecia online cheap left;”>Scor final : 33-31 (HC Odorhei – CS Dinamo)