Handball : HC Odorhei – RomCri Braşov (32-27)

În cea de a doua parte a campionatului naţional de handball, etapa returului, HC Odorhei întâlneşte într-un meci foarte important echipa braşoveană, RomCri, creeând astfel încă o ocazie echipei gazde pentru a urca în clasamentul cupei. Prima repriza a meicului a fost cea decisivă, creeându-se o diferenţă până la finalul acesteia de 7 puncte între HC Odorhei şi RomCri Braşov, diferenţă ce s-a menţinut întregul meci.

Cea de a doua repriză însă a fost gazda unor evenimente neplăcute creeate atât de faulturile reciproce ale echipelor cât şi de mici erori tehnice, care au amânat meciul pentru câteva minute. Datorită nenumăratelor aruncări de la 7 metri, portarul echipei odorheiene s-a dovedit a fi extrem de atent, reuşind a evita pierderea diferenţei mari creeate anterior. Mai jos urmează grila informativă a principalelor marcaje ale meciului.

Repriza I (16-9)

● 0:31 – Echipa braşoveană marchează primul gol al meciului;
● 3:20 – În urma unor contraatacuri realizate foarte bine, RomCri Braşov marchează;
● 4:02 – Începând seria golurilor ce au a-i asigura avantajul, HC Odorhei marchează;
● 8:17, 9:49 – Goluri ale echipei odorheiene, aceasta preluând detaşat conducerea;
● 11:07 – RomCri Braşov introduce în urma unui contraatac pe flancul stâng;
● 20:26 – HC Odorhei marchează de la 7 metri;
● 21:50, 22:03 – Jucătorul echipei odorheiene, Mihalcea, marchează două goluri în urma unor contraatacuri foarte rapide;
● 28:40, 29:40 – Ultimele două goluri ale reprizei sunt marcate de echipa gazdă, HC Odorhei;

Repriza II (32-27)

0:45 – RomCri Braşov deschide scorul acestei reprize;
● 3:54 – În urma unui contraatac pe flancul drept HC Odorhei marchează;
● 7:42 – Echipa braşoveană introduce în urma lovituri de la 7 metri;
● 8:32 – Echipa odorheiană marchează dintr-o lovitură liberă;
● 15:47 – RomCri Braşov introduce în urma unui contraatac, recuperând din diferenţa de 7 puncte;
● 19:02, 23:26 – HC Odorhei introduce două goluri prin intermediul aceluiaş jucător, mărind considerabil diferenţa de punctaj;
● 26:11 – Echipa braşoveană marchează ultimul gol din această repriză;

Scor final : HC Odorhei – RomCri Braşov (32-27)