SZKC Cup: HC Odorhei – CSU Suceava (27-23)

Prima zi din cadrul cupei SZKC organizată de echipa locală de handball HC Odorhei s-a terminat cu o victorie şi o înfrângere pentru aceasta.

Primul meci disputat cu CSM Satu Mare s-a terminat cu scorul de 33-30 pentru oaspeţi, echipa locală pierzând după un joc foarte strâns.

Cel de-al doilea meci disputat cu echipa CSU Suceava a fost unul destul de intens, ambele echipe având un stil foarte bun de joc.

După ce timp de 15 minute echipa odorheiană a condus meciul, oaspeţii au preluat conducerea pentru câteva minute, fiind egalaţi ulterior.

Acest “joc” s-a menţinut pe toată durata primei reprize, cea de a doua fiind însă condusă în totalitate de HC Odorhei, terminând astfel buy viagra online meciul cu 4 puncte diferenţă.

Următorul şi ultimul meci al echipei HC Odorhei din cadrul acestei cupe se va disputa astzăi împotriva echipei Pandurii Târgu Jiu.