SZKC Cup: HC Odorhei – Energia Tg. Jiu (35-28)

Ultimul meci din cadrul competiţiei cupei SZKC s-a disputat între HC Odorhei şi Energia Tg. Jiu, fiind meciul decisiv ce avea să stabilească primele locuri ale podiumului.

Prima repriză a fost condusă până la jumătate de echipa online buy viagra din Târgu Jiu, având la un moment dat 5 puncte avans în faţa gazdelor. Situaţia s-a schimbat însă şi în minutul 20 HC Odorhei a preluat conducerea deţinând-o astfel şi pe toată durata celei de-a doua reprize.

Prima repriză s-a încheiat cu scorul de 17-14 pentru HC Odorhei, dând astfel startul unei noi reprize destul de agitate.

Cea de a doua repriză a fost una destul de intensă fiind mai mulţi jucători avertizaţi din ambele echipe creându-se o oarecare stare de tensiune ce a fost domolită până la finalul meciului.

Scorul final a fost de 35-28 pentru HC Odorhei, echipa luând locul întâi câstigând trofeul SZKC.