Handball: HC Odorhei – HCM Constanţa (37-28)

Echipa HC Odorhei a disputat astăzi cel de-al treilea meci din campionatul naţional de handball 2010-2011 împotriva echipei ce a câştigat campionatul online prescription viagra 2009-2010, HCM Constanţa. Spre surprinderea publicului echipa gazdă a înregistrat progrese uimitoare, conducând astfel întregul meci cu măcar 5 puncte avans.

În prima repriză HC Odorhei a condus echipa HCM Constanţa încă din minutul al doilea, creându-şi astfel un avantaj de 5-6 puncte pe toată durata celor 30 de minute.

Cea de a doua repriză s-a intensificat iar numărul faulturilor realizate s-a mărit semnificativ, tensiunea fiind de partea ambelor tabere.

Echipa HC Odorhei s-a menţinut totuşi foarte bine datorită portarului care a fost într-o formă foarte bună şi datorită coordonării excelente între jucători şi antrenor.

Meciul s-a terminat cu scorul de 37-28 pentru echipa HC Odorhei, aceasta asimilând astfel cea de a treia victorie consecutivă în cadrul competitiei.